• This event has passed.

Országos Csocsó Csapatverseny

2019-06-29 - 2019-06-30

I. Országos Csocsó Csapatverseny

Helyszín: 5600, Békéscsaba Kazinczy utca 7. (BSCZ Nemes Tihamér Gépészeti, Informatikai és Rendészeti Szakgimnáziuma és Kollégiumának tornaterme)

Időpont: 2019. június 29-30.

A verseny 6 db Leonhart típusú asztalon lesz lebonyolítva.
Párhuzamosan fog együtt haladni a Csapatverseny és a Viharsarki Csocsó Liga aktuális fordulója, valószínűleg 2+4 asztalra leosztva (nyílt páros és nyílt egyéni, másfélszeres Viharsarki pontozással)

Csapatverseny leírás

Kategóriák: nyílt páros, nyílt egyén, vegyes páros, rookie egyéni és pro-am páros

Egy csapatban legalább 5 és legfeljebb 7 személy szerepelhet.
A csapattagok között mindenképpen szerepelni kell legalább egy rookie/new besorolású versenyzőnek és egy női versenyzőnek.
Adott csapaton belül minden összecsapáson minden csapattagnak legalább egy mérkőzésen szerepelnie kell, de legfeljebb két mérkőzésen játszhat.

A csapatverseny lebonyolítása

3-7 csapat esetén egy alapszakasz (körmérkőzések) után az első két helyen álló csapat egy nagy döntőt vív a bajnoki címért.
8 vagy több csapat esetén csoportmérkőzések, majd egyenes kieséses rendszer (SKO).

A csoportokban a mérkőzések 2 nyert szettig tartanak és mind az 5 kategóriát lejátsszák a csapatok egymás között. A 2-0-s győzelemért 3 pont, a 2-1-s győzelemért 2 pont, az 1-2-s vereségért 1 pont, míg a 0-2-s vereségért 0 pont jár.

(extrém nevezői létszám esetén a csoportmérkőzések 1 szett 7 lőtt gólig tartanak majd, amelyben a 2 vagy több gólos győzelemért 3 pont, a 7-6-s győzelemért 2 pont, a 6-7-s vereségért 1 pont, míg a 2 vagy több gólos vereségért 0 pont jár)

Az adott kategóriákon belül az éppen érvényben lévő magyar ranglista alapján sorolhatóak be a játékosok

– rookie egyéniben azon játékosok vehetnek részt, akik az egyéni ranglistán new vagy rookie besorolásúak

– pro-am párosban a páros ranglista besorolása az érvényes, így master/pro – new/rookie, semi-pro – semi-pro/rookie/new csapatok szerepelhetnek